Ось і закінчилась піврічна практика студентів Мирогощанського аграрного фахового коледжу та ще 34 українських студентів в фермерських господарства Німеччини. За ці 6 місяців вони подорослішали, отримали знання та практичні навички ведення фермерського господарства. Протягом практики вони не тільки працювали та набували досвіду, вони відпочивали, їздили на екскурсії, знайомились з культурою та побутом Німеччини. Українські студенти змогли застосувати свої знання іноземної мови, зокрема німецької, на практиці у спілкуванні з приймаючою родиною. Протягом практики всі студенти заповнювали щоденник практики та на його основі отримали сертифікати. Вітаємо Анастасію Альяну, Дарину Боровець, Дарину Паляскевич, Інну Пухир з успішним проходженням технологічної практики у фермерських господарствах півдня Німеччини. Дякуємо німецькій стороні та зокрема АКІ за всебічне сприяння у цій справі. Слава ЗСУ! Все буде Україна! (більше…)
Студенти й викладачі написали диктант єдності.
Аркуш, ручка – усе, що потрібно, щоб 27 жовтня опинитися на одній хвилі з тисячами
українців, які щороку пишуть диктант національної єдності. Ідея об’єднання нації силою слова не
оминула студентів та викладачів нашого коледжу.
В аудиторії людно. Тут зібралися студенти й викладачі, щоб стати учасниками своєрідного
всеукраїнського флешмобу- написання диктанту єдності. (більше…)
Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі — на нашій славній Україні. Тут жили наші
прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. Ми
українці любимо свою землю, свій рідний край, з його багатющими народними традиціями,
славною історією, мальовничою природою, багатою мелодійною мовою.
Згідно з указом президента 27 листопада оголошено Днем української писемності та мови.
Але засновано його було значно раніше- ще в 1917 році – на честь преподобного Нестора
Літописця. Він став достойним послідовником творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Пройшла наша мова тернистий і важкий шлях. Мову нашого простого українського народу
передав нам у спадок Григорій Сковорода, вдосконалив їі І.П. Котляревський, а
основоположником сучасної української мови стан наш великий Кобзар – Т.Г.Шевченко.
Тому це свято не обійшло і наш коледж.Викладачі Декер Віра Василівна та Цикалюк Наталія
Олексіївна провели виховну годину « Мова наша калинова ». Студенти коледжу з цікавістю
прослухали розповідь про життєвий шлях Нестора Літописця, про становлення української мови.З
жвавим інтересом були переглянуті відео матеріали про виникнення і розвиток української мови.
Такі заходи допомагають нашим студентам глибше пізнати історію рідної мови, а також дають
змогу більш детальніше вивчити нашу мову.
Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська.
Тож давайте разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому народу
ніколи не буде переводу. (більше…)
24 жовтня 2023 року Шевчук В.Т. та Кисіль Г.В. в рамках тижневика комісії гуманітарних дисциплін здійснили екскурсійну поїздку з групою ЗБ-11. Метою поїздки було ознайомлення з історією міста та Острозької академії. Студенти дізнались про діяльність князів Острозьких та важливість їх ролі у розвитку української історії та культури під час цікавої та змістовної екскурсії музеєм історії Острозької академії, що розповідає про історію університету з 1576 р. до наших днів та про історію приміщень у яких розташований навчальний заклад.
Подібні екскурсії сприяють ормуванню національної свідомості, любові до рідного краю, свого народу, прищеплення шанобливого ставлення до культури, забезпечення духовної єдності поколінь.
25 жовтня 2023 року викладачами іноземних мов комісії гуманітарних дисциплін було організовано
виставку стінгазет "Англомовні та німецькомовні країни". Студенти активно долучились до роботи,
проявили свої творчі вміння, знання іноземних мов і традицій німецькомовних та англомовних країн.
На папері ожили визначні місця Німеччини, Австрії, Великобританії, Австралії та США. Творча робота
сприяє розширенню культурного кругозору, розвитку естетичних смаків, підвищує мотивацію до
вивчення іноземних мов та культур інших країн. Дякуємо студентам I та II курсів за активну участь. (більше…)
24 жовтня 2023 року в рамках тижневика комісії гуманітарних дисциплін викладачем Євтушенко Л.Р. було проведено квест-гру «Подорож країнами Європи» для студентів груп Е-11 та Е-12. Якого б віку ти не був, гра-змагання – це завжди захоплююче та цікаво. Студенти мали змогу здійснити заочну мандрівку європейськими країнами, пригадати їхні столиці, визначні місця, розміщення на карті. Конкурс «Секрети європейських казкарів» спонукав поринути у світ дитинства та пригадати улюблених казкових героїв, а «Україна – наш дім» – пригадати важливі історичні назви та дати, пов’язані з рідною країною. При розгадуванні кросворду учасникам знадобились швидкість, кмітливість і, звичайно, знання англійської мови. Першими свою мандрівку завершили студенти групи Е-11, яких щиро вітаємо з перемогою. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися! Слава Україні!
Мій рідний край такий веселий,
Мій рідний край такий сумний!
(Г. Чупринка)
Історія без краєзнавства, що книжка без ілюстрацій, не барвиста і мало переконлива. З метою урізноманітнення форм і методів при вивченні навчальної дисципліни «Історія України» проводимо заняття-екскурсії до місць пам’яті, пов’язаних із військовою звитягою Українського народу та одночасно знайомимо студентів з історією краю. Протягом тижня, з 16 по 20 жовтня, студенти Мирогощанського аграрного фахового коледжу відвідали: Дубенський замок (група ОТ-21), історико-меморіальний комплекс «Поле Берестецької битви» (група М-21), Волинський краєзнавчий музей, Музей українського війська і військової техніки та замок Любарта, що в місті Луцьк (групи А-21 і Т-Тк-21).
Під час занять-екскурсій викладач Лариса Бутрій приділила особливу увагу питанням українських військових традицій від давнини до сьогодення, гідного вшанування бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу та захисту Вітчини. Зроблено наголос на посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвиток національних військових і обрядово-побутових традицій, популяризацію серед студентської молоді військової справи, здорового способу життя. (більше…)
23 жовтря 2023 року в рамках тижневика гуманітарних дисциплін викладачем іноземних мов Гаврилюк О.І. було проведено олімпіаду з англійсько мови серед ІІ курсів. Знання іноземних мов, а зокрема англійської – це невід’ємний компонент успішної людини і спеціаліста зокрема. Студенти показали неабияке завзяття у виконанні завдань. Переможцями стали : І місце – Василевський Юрій МГ-21, ІІ місце – Ковальчук Дмитро А-21, ІІІ місце – Кирилюк Софія А-21. Вітаємо переможців та всіх учасників! Бажаємо надалі вивчати англійську мову! Дякуємо ЗСУ і Слава Україні! (більше…)
Важливу роль коні виконують в розвитку фізичної культури і зміцненні здоров’я людей, а також в спорті і охороні правопорядку (кінна поліція).
Конярство являється не лише додатковим джерелом виробництва м’яса і молока, а також використовують на внутрішньогосподарських роботах: по обслуговуванню тваринницьких ферм; для обробітку ґрунту, перевезення вантажів. На конях можна працювати круглий рік, в будь-яку погоду, по будь-якому рельєфу місцевості.
Коней використовують і в ролі донорів в біологічній промисловості для виготовлення лікарських і профілактичних сироваток, лікувального шлункового соку, а також для виробництва шкіряної сировини.
20 жовтня студенти технологічного відділення разом із викладачами Кушнірук Т.С. і Козіцькою Є.М. відвідали кінно-спортивний клуб «Вільні» с.Мирогоща, де студенти закріпили свої теоретичні знання з навчальної дисципліни: «Конярство» і «Годівля сільськогосподарських тварин», а саме: утримання і годівля коней, види упряжі для коней, інвентар, а також ознайомились з запряганням і розпряганням коней.
Дякуємо дирекції КСК «Вільні» за змістовно проведену екскурсію і в подальшому надіємось на співпрацю з ними.
18 жовтня в Рівненському економіко-технологічному фаховому коледжу відбулись змагання серед студентів закладів фахової передвищої освіти Рівненської області. В змаганнях прийняли участь 5 дівочих команд і 6 команд юнаків. (більше…)
Людина утримує тварин з метою одержання від них максимальної продуктивності. Тому, техніка-технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва завжди цікавить кінцевий результат – вплив корму на продуктивність. Головна увага спрямована на забезпечення повноцінної годівлі і правильного утримання тварин.
Поліпшуючи годівлю, досягають не тільки високої продуктивності, а й раціональної витрати кормів на одиницю виробленої продукції. Недостатня годівля негативно впливає на здоров’я тварин і при тривалому недогодуванні розвиваються різні захворювання.
Студенти технологічного відділення, разом із викладачами, провели екскурсію на сімейну ферму «Молочний край» с. Мирогоща, де ознайомилися із утриманням, годівлею тварин і технологією заготівлі кормів, а саме силосу. (більше…)
«Технологія відтворення сільськогосподарських тварин», «Технологія виробництва продукції свинарства», «Конярство», « Технологія переробки продукції тваринництва» – саме ці навчальні дисципліни є одними з провідних при підготовці техніка – технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва. (більше…)
ЗУПИНИСЬ! НЕ СПАЛЮЙ ЛИСТЯ!!!
Осінь у багатьох асоціюється з пожовклим опалим листям і щороку постає питання перед кожним, що з ним робити? Листя, що опадає восени з дерев – не сміття. Розкладаючись у ґрунті, воно збагачує мінеральними і органічними речовинами, структурує ґрунт, покращуючи його якість, створює умови для розвитку ґрунтової мікрофлори і фауни. У лісі ніхто не готує ґрунт – природа робить його сама з щорічно отримуваного матеріалу – опалого листя. Отже, воно корисне.
Плодівництво одна з галузей агрономії, що дозволяє вирощувати якісні плоди на основі сучасних досягнень, але неможливо виростити якісну продукцію не володіючи базовими знаннями. Саме з цією метою студенти спеціальності 201 Агрономія в молодому саду Мирогощанського аграрного фахового коледжу, на навчальній дисципліні Плодівництво, під керівництвом викладача Науменко Ганни вивчали будову плодового дерева і його утворень. Отримані знання допоможуть у майбутньому вміти правильно сформувати крону дерева і отримати з нього високий і стабільний врожай. (більше…)
Топіарна стрижка рослин мистецтво давнє, це надання красивої форми декоративним деревам та кущам. Саме такі навики здобувають студенти спеціальності 206 Садово-парокве господарство Мирогощанського аграрного фахового коледжу. (більше…)
12 жовтня 2023 року в групі А-31 викладач агрономічних дисциплін Міщук Василина Петрівна провела відкрите зайняття з дисципліни “Рослинництво” на тему “Сучасна технологія вирощування озимої пшениці” (більше…)
Пересадити велике дерево для спеціалістів спеціальності 206 Садово-паркове господарство Мирогощанського аграрного фахового коледжу не проблема. Сьогодні майже рік, як студенти даної спеціальності персадили крупномір топіарної форми “Гриба” з туї західної. Можна підвести підсумки, дерево успішно прижилося і дало прирости. Тепер всі бажаючі можуть милуватися формою крони і красивим кольором дерева перед фасадом нашого коледжу. (більше…)
У рамках проведення тижневика комісії агрономічних дисциплін, студенти групи А-32 разом з куратором Наталією Смисловою взяли участь у Днях поля. (більше…)
Бібліотекарі МАФКу 5.10.23р. провели виховну годину на тему:”У царстві мудрості, історії і тиші”до Дня бібліотек.
Студенти групи Т-31 ознайомили із загальнонародним святом, адже через бібліотеки на різних етапах життя проходить все населення країни.
Бібліотеки є єдиною надійною пам’ятю роду (більше…)
В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з футболу серед студентів коледжу (більше…)
В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з волейболу серед студентів коледжу (більше…)
В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з легкої атлетики серед студентів коледжу (більше…)
В рамках проведення тижневика комісії фізичного виховання і захисту України викладачами комісії проводиться першість МАФКу з армспорту серед студентів коледжу (більше…)
04 жовтня 2023 року викладачі електротехнічних дисциплін Мирогощанського
аграрного фахового коледжу Швед Ю.О., Давидов В.С. провели в групах Е-21
та Еп-22 відкриту виховну годину до Міжнародного Дня боротьби проти
насильства
Під час виховного заходу було ознайомлено групи студентів – що насильство в
усіх його проявах існує в суспільстві з прадавніх часів. Якщо поспостерігати за
історією людства на нашій планеті, то на жаль вона нагадувала б панораму
розвитку насильства і несправедливості.
-Той, хто не має співчуття, жорстокий.
– Жорстокість – безжалісність, безпощадність, нелюдськість.
– Жорстокість є завжди результат страху, слабкість та боягузтво.
-Жорсткість – це зародження злого розуму і часто боягузливого серця.
-Жорстокість завжди виникає від безсердечності та слабкості.
Особливу тривогу викликають не тільки прогресуюча відчуженість,
підвищена тривожність, духовна спустошеність дітей, а й їхній цинізм,
жорстокість, агресивність. Тому існує нагальна потреба в удосконаленні
системи профілактичної роботи серед неповнолітніх силами навчального
закладу та батьків. (більше…)
4 жовтня у навчальному закладі було проведено традиційне розважально-спортивне свято «Козацькі забави» присвячене Дню захисників та захисниць України та Дню українського козацтва.
“Козацькі забави” – ще одна можливість зберегти зв’язок між поколіннями. Це свято, живе і неповторне, дозволяє студентам нашого коледжу відчувати себе певним чином причетними до славної історії свого народу.
Немає нічого кращого ніж свята, що пов’язані з народними традиціями. Студенти всіх відділень приймають активну участь в цьому заході. Саме під час таких заходів видно згуртованість, дружність, колективізм кожного відділення.
У цьому році козаки змагалися у п’яти особистих і двох командних конкурсах.
Найвправнішими козаками виявились хлопці відділення «Механізація». (більше…)
4 жовтня викладачем циклової комісії агрономічних дисциплін Науменко Г.В. було проведено відкрите заняття з навчальної дисципліни «Плодоовочівництво» по темі: «Зеленні та пряні культури. Вирощування салату».
Під час лекційного заняття з елементами бесіди, студенти групи ОТ-31 ознайомилися з асортиментом зеленних та пряних культур, розглянули особливості вирощування, збирання і підготовки до реалізації салатної продукції. (більше…)
2-3 жовтня у Мирогощанському аграрному фаховому коледжі проводилась першість з кульової стрільби між збірними командами відділень присвячена Дню захисників і захисниць України.
В особистому заліку призові місця зайняли:
І-місце студент групи ОТ-21 Федьків Максим
ІІ-місце студент групи М-32 Гелета Артем
ІІІ-місце студент групи МГ-21 Лаба Денис
В командному заліку найвлучнішими стали студенти:
І-місце відділення Електрифікація
ІІ-місце відділення Механізація
ІІІ-місце відділення Агрономія (більше…)
3 жовтня на стадіоні МАФКу проведено відкрите заняття з фізичної культури в групі Т-Тк-21.Провела заняття Корнійчук В.І. (більше…)
Іноземна мова за професійним спрямуванням – невід’ємна складова успішного спеціаліста. Якщо ти хочеш досягти гарних результатів та бути конкурентоспроможним на ринку праці – потрібно вчити іноземну мову. Так 29 вересня 2023 викладачем іноземних мов Гаврилюк О.І. було проведено відкрите заняття з дисципліни “Іноземна мова за професійним спрямуванням” в групі Т–31, тема – “Іm Hotel”. Під час заняття студенти опрацьовували нову лексику, тренувались в аудіюванні , заповнювали форму поселення в готель, застосовували нові знання на практиці, розігрували діалоги. Загалом заняття пройшло в цікавій та невимушеній атмосфері.
Поки українські військові захищають нашу землю, працівники та студенти коледжу продовжують плести маскувальні сітки на потреби ЗСУ.
Комісія фізичного виховання і захисту України (більше…)